danaweb
29 آذر 1401 - 00:24

حمله تروریستی داعش در شرق عراق با 3 کشته

عناصر گروه تروریستی به یک روستا در استان دیالی عراق حمله کردند که در پی این حمله، سه نفر کشته و سه نفر نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی شامگاه امروز دوشنبه خبر داد که عناصر تروریستی داعش به روستای «البوبالی» در استان دیالی حمله کردند.

این منبع به پایگاه خبری بغداد الیوم گفت که در پی این حمله، سه نفر کشته و سه نفر نیز زخمی شده‌اند. عدی الخدران فرماندار شهرستان «الخالص» هم گفت که این حمله تروریستی در اطراف البوبالی صورت گرفته است.

الخدران خبر داد که تجهیزات امنیتی زیادی برای مقابله با این حمله، به روستا فرستاده شده است. آمبولانسها نیز عازم این منطقه شدند و افراد زخمی را به بیمارستان الخالص منتقل کردند.

در همین ارتباط، «عقیل الطائی» کارشناس و تحلیلگر عراقی در امور امنیتی می‌گوید که گروهک‌های تروریستی وابسته به داعش به استفاده از سیاست موجود در صفحه نخست کتاب «مدیریت توحش» که خالق آن ایالات متحده آمریکا است، بازگشته‌اند.

وی تصریح کرد: گروهک‌های تروریستی داعش، به استفاده از صفحه نخست کتاب «مدیریت توحش» بازگشته‌اند. امری که مبتنی بر ایجاد رعب و وحشت در ارتش و نیروهای امنیتی، تلاش برای تأثیرگذاری روانی و برانگیختن ترس در اینجا و آنجا است.

این تحلیلگر امور امنیتی عراق افزود: این کتاب، از سوی ایالات متحده و به ویژه اندیشکده واشنگتن طراحی شده است با این رویکرد که برای آمریکا تنها منافع خودش مهم است. از سوی دیگر منافع واشنگتن در عراق در دوره دولت السودانی در معرض تهدید قرار گرفته است که با تحرکات اخیرش، دولت آمریکا و سفیر واشنگتن را نگران کرده است».

به گفته این تحلیلگر عراقی، باید یک تحرک سریع از سوی نیروهای امنیتی عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح به دور از تعارفات سیاسی، رهبری یک حزب یا یک بلوک سیاسی یا یک طایفه خاص انجام شود تا به نقش این باندهای تروریستی از طریق یک عملیات نظامی قوی پایان دهد. 

یکشنبه پیش، رسانه‌های عراقی از انفجار بمب در مسیر دو خودرو نیروهای پلیس در جنوب استان «کرکوک» و کشته‌شدن حداقل ۱۲ نفر خبر دادند. همزمان با این انفجار، تروریست‌ها اقدام به تیراندازی به سوی خودروهای پلیس کردند که در این درگیری، یک تروریست داعشی نیز به هلاکت رسید.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 920912