danaweb
11 دی 1401 - 14:16

عابدینی: حاج قاسم سلیمانی هندسه نوین قدرت جهانی را تغییر داد / اعتراف غرب مبنی برعبور ایران از منطقه خاکستری

معاون امور استان‌های صدا و‌ سیما گفت: حاج قاسم سلیمانی هندسه نوین قدرت جهانی را تغییر داد که قطعا هیچ کسی نمی‌تواند این موضوع را رد کند زیرا ایشان با درایت توانست تا پنج راهبرد در منطقه غرب آسیا را با شکست روبه‌رو کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حسن عابدینی  ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی که در سالن سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد، اظهار کرد: جنگ ابزار در حال تبدیل شدن به جنگ نرم است زیرا در این جریانات شصت و چند روزه ایران دیدیم که پشت این جریانات در  مثلث شوم ایالت متحده و رژیم صهیونیستی و سعودی قرار دارد.  

وی با بیان اینکه آنچه الان که مهم است تقویت رسانه‌هاست، ادامه داد: سئوال اینجاست چرا طی ۲۰ سال گذشته این چنین با تمام قدرت از حوزه نظامی و سیاسی و اقتصادی به جنگ تمام عیار با جمهوری برخواسته است که البته شاید رمز و راز این سئوالات در شخصیتی است که فردا مراسم برای شهادت او گرفته خواهد شد. 

حاج قاسم سلیمانی هندسه نوین قدرت جهانی را تغییر داد 

معاون امور استان‌های صدا و‌ سیما ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی هندسه نوین قدرت جهانی را تغییر داد که قطعا هیچ کسی نمی‌تواند این موضوع را رد کند زیرا ایشان با درایت توانست تا پنج راهبرد در منطقه غرب آسیا را با شکست روبه‌رو کند.  

وی گفت: آمریکایی‌ها آمدند تا جنگ میان قومیت‌ها و مذاهب را راه بندازند و مهم‌ترین ابزار آن داعش بود و حتی جنگ ۳۰ ساله برای آن پیش بینی کردند. 

عابدینی ادامه داد: اما جمهوری اسلامی ایران توانست این فتنه را در کمتر از ۶ سال مهار کند و از حوزه سرزمینی متلاشی کنند. 

وی با اشاره بر اینکه آمریکایی‌ها افغانستان و عراق را اشغال کردند و با ادعای دولت و ملت سازی پیش می‌رفتند، افزود:  اما دیدند که افغانستانی که ۲۰ سال در اختیار افغانستان بود چیزی جز کشتار، تجاوز، زندان چیزی نداشت. 

معاون امور استان‌های صدا و‌ سیما گفت: آمریکا در سال ۲۰۰۶ آمدند تا کمر حزب الله را بشکنند اما می‌بینید الان هر تحرکی در آن منطقه انجام گیرد بدون اذن حزب الله امکان پذیر نیست. 

وی گفت: خواستند تا امنیت رژیم صهیونیست را طبق راهبرد پنجم فراهم کنند اما الان ناامن ترین منطقه در دنیاست. 

معاون امور استان‌های صدا و‌ سیما  با بیان اینکه روزی نیست که یک حادثه در رژیم صهیونیستی اتفاق نیافتد و خطایی نکند و تمام مناطق اشغالی آنها زیر آتش مقاومت نرود، گفت: هفت تریلیون دلار چهار دولت امریکا هزینه کردند اما ماحصل آن خروج با خفت از افغانستان بود.

عابدینی با اشاره بر اینکه بر اساس سند تحول و پیام رهبر معظم انقلاب در حکم رئیس سازمان فرمودند بر اساس چهار نکته است، توضیح داد: حضرت امام صدا و‌سیما را دانشگاه یاد کردند اما حضرت آقا سه مسوولیت دیگر را بر دوش کارکنان باید آوردگاهی باشد برای مقابله با تحریف و فتنه دشمنان بر ضد نظام اسلامی قرارگاهی باشد برای پراکندن امید در جامعه و آسایشگاهی باید باشد برای نشان دادن زیبایی‌ها و هنرمندی‌ها. 

وی ادامه داد: حتما آنچه در آذربایجان‌شرقی وجود دارد با آنچه در سایر استان‌ها وجود دارد متفاوت است. 

عابدینی با تاکید بر اینکه قاب رسانه ملی به ویژه در حوزه استان‌ها محلی برای نشان دادن نخبگان استانی اعم از حوزه سیاسی و اقتصادی و کارآفرینی باشد، گفت: حتما که دانشگاه تبریز همانند دانشگاه تهران پر از نخبگانی است که باید معرفی شوند. 

پخش ۱۰ ساعت برنامه استانی در ۵ شبکه ملی

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد در این منطقه ظرفیت‌های بالایی وجود دارد که باید در قاب رسانه ملی بیان شود. البته حداقل روزانه ۱۰ ساعت برنامه استانی را در پنج شبکه ملی پخش خواهیم کرد. 

عابدینی متذکر شد: رهبر معظم انقلاب از نظر قانونی که رئیس ما را انتخاب می‌کند رئیس ماست و همچنین راهبردی‌ترین و آینده‌نگرترین رهبر دنیاست که همه دنیا به این موضوع معترف هستند. 

وی اضافه کرد: عدالت گستری و هویت محوری دو موضوع اصلی در مرحله نوین صدا و‌سیماست. 

معتقدیم همه ایران، تهران نیست

عابدینی با بیان اینکه ما معتقدیم همه ایران، تهران نیست و باید در چارچوب عدالت گستری به همه هویت محوری توجه شود، افزود: چراکه هویت محوری رنگین کمانی از قومیت‌ها، زبان‌ها، لهجه‌ها و فرهنگ‌ها و آیین‌هاست. 

وی گفت: خود غربی‌ها معتقدند چهار کشور در دنیا ظرفیت عبور از منطقه خاکستری یا به قول رهبری پیچ تاریخی دارند که یکی از این کشورها ایران است؛ حال سئوال اینجاست که چرا آلمان و ژاپن و هند در زمره این چهار کشور نیست؟ چه چیزی در ایران نهفته است که حوزه نفوذ آن گسترش یافته است؟ 

عابدینی ادامه داد: جواب این‌سئوالات در مقاله‌ یک تحلیل‌گر آمده است که تا حدودی معقولانه است که این تحلیل عبارتند از در ایدلوژی ایرانیان برای هر موضوعی داستانی‌وجود دارد که مبتنی بر آموزه‌های دنیاست، دوم اینکه فرهنگ ایرانیان اسطوره دارد؛ این اسطوره‌ها از نوزدان تا جوانان و پیرمردان است که الگوست. 

معاون امور استان‌های صدا و سیما  ادامه داد: سوم اینکه ایرانیان الگوی زن دارند؛ از حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س)، حضرت رقیه، تا ام‌ وهب و مادران شهدا هستند. 

وی اضافه کرد: در ایرانیان یک مرجعیتی وجود دارد که برای او هیچ بن‌بستی وجود ندارد و همچنین همواره هر موضوعی که در ایران مطرح شود بن‌بست ندارد.

وی در پایان با قدردانی از زحمات خادمین آذربایجان‌شرقی گفت: مرکز آذربایجان‌شرقی مولد و صادرکننده مدیرکل تبدیل شدن است. 

پایان پیام/۶۰۰۲۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 947653